We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXGS-BA014 game console part/accessory
SKU
MBXGS-BA014
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Battery for Game Console 3.33Wh Li-ion 3.7V 900mAh Black for Nintendo Game Console DS XL, DSi LL, DSi XL, UTL-001
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| SKU | MBXGS-BA014 |
|---|---|
| EAN | 5704174344162 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Out of Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Power | |
|---|---|
| Battery voltage | 3.7 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 25.7 mm |
| Weight | 20 g |
| Height | 64.7 mm |
| Depth | 6.6 mm |
| Package width | 86 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package depth | 29 mm |
| Package weight | 40 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 86 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package depth | 29 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 40 g |
| Technical details | |
| Package width | 86 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package depth | 29 mm |
| Package type | Box |
| Packaging content | |
| Package type | Box |