We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
COUGAR Gaming Mouse Pad NEON, ARGB, 350x300
SKU
CGR-NEON
- Stitched Lighting Border + 4mm Thickness
- Wave-Shaped Anti-Slip Rubber Base
| SKU | CGR-NEON |
|---|---|
| EAN | 4715302442415 |
| Manufacturer | COUGAR |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
RGB Gaming Mouse Pad
Illuminate your victory with brilliance, speed and precision
RGB Lighting
Fourteen fantastic lighting effects that can be selected merely by pressing a button.
HD Texture Design Provides Fast and Extra Smooth Mouse Sliding Experience.
Illuminate your victory with brilliance, speed and precision
RGB Lighting
Fourteen fantastic lighting effects that can be selected merely by pressing a button.
HD Texture Design Provides Fast and Extra Smooth Mouse Sliding Experience.
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Fabric, Rubber |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Package type | Hanging box |
| Height | 4 mm |
| Design | |
| Gaming mouse pad | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Fabric, Rubber |
| Product colour | Black |
| Performance | |
|---|---|
| Gaming mouse pad | Yes |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Fabric, Rubber |
| Non-slip base | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Product colour | Black |
| Backlight colour | Various |
| Stitched edges | Yes |
| Ergonomics | |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Backlight colour | Various |
| Stitched edges | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 303 mm |
| Package depth | 373 mm |
| Package height | 27 mm |
| Package weight | 550 g |
| Width | 300 mm |
| Depth | 350 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Weight | 435 g |
| Height | 4 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Package width | 303 mm |
| Package depth | 373 mm |
| Package height | 27 mm |
| Package weight | 550 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Package width | 303 mm |
| Package depth | 373 mm |
| Package height | 27 mm |