We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 841504-001 400 GB 2.5" SAS
SKU
841504-001-REF
| SKU | 841504-001-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
400GB SAS Solid State Drive (SSD) - 12Gbps interface, 2.5in small form factor (SFF), mixed use (MU) - For use with MSA products
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 400 GB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Disk array |
| SSD capacity | 400 GB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Mixed Use (MU) |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Component for | Disk array |
| SSD capacity | 400 GB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Disk array |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| SSD form factor | 2.5" |