We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Alletra 5000 480GB SATA 6G Dual Flash Carrier Spare SSD
SKU
R6J09A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
HPE Alletra 5000 480GB SATA 6G Dual Flash Carrier Spare SSD
| SSD capacity | 480 GB |
|---|---|
| Component for | Server/Workstation |
| Interface | Serial ATA |
| SKU | R6J09A |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 480 GB |
| Features | |
| Interface | Serial ATA |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 480 GB |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 480 GB |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Weight & dimensions | |
| Width | 160 mm |
| Weight | 240 g |
| Height | 75 mm |
| Depth | 240 mm |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| Other features | |
| Compatible products | HPE Alletra Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |