We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Cray Supercomputing Storage Systems SAS 12G 5U 84-disk LFF Drive Enclosure
SKU
R6Q55A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Cray Supercomputing Storage Systems SAS 12G 5U 84-disk LFF Drive Enclosure
| SKU | R6Q55A |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Width (imperial) | 26.4 cm (10.4") |
| Height (imperial) | 13.5 cm (5.3") |
| Depth (imperial) | 21.1 cm (8.3") |
| Chassis type | 5U |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 264.2 mm |
| Weight | 1.03 kg |
| Height | 134.6 mm |
| Depth | 210.8 mm |
| Weight (imperial) | 1.03 kg (2.27 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 264.2 x 210.8 x 134.6 mm (10.4 x 8.3 x 5.3") |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Width (imperial) | 26.4 cm (10.4") |
| Height (imperial) | 13.5 cm (5.3") |
| Depth (imperial) | 21.1 cm (8.3") |
| Chassis type | 5U |
| Weight (imperial) | 1.03 kg (2.27 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 264.2 x 210.8 x 134.6 mm (10.4 x 8.3 x 5.3") |