We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ikan IBS-550 camera/camcorder battery Lithium-Ion (Li-Ion) 2900 mAh
SKU
IBS-550
- Replacement for the NP-F550 Compatible Battery L-Series Battery
- 2900 mAh Capacity
- Compatible with the iLED144, ilED312(-v2), ID508, IB508, iLED6
| SKU | IBS-550 |
|---|---|
| EAN | 0847983006007 |
| Manufacturer | IKAN |
| Availability | Out of Stock |
IBS-550 Sony L-Series Compatible Battery
• Replacement for the NP-F550 Compatible Battery L-Series Battery
• 2900 mAh Capacity
• Compatible with the iLED144 ilED312(-v2) ID508 IB508 iLED6
| Battery | |
|---|---|
| Purpose | Camcorder |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 2900 mAh |
| Brand compatibility | Sony |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery capacity | 21 Wh |
| Compatible products | iLED144, ilED312(-v2), ID508, IB508, iLED6 |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 701 mm |
| Depth | 38.1 mm |
| Height | 20.3 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |