We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Inter-Tech 88884137 keyboard Mouse included Home/Office USB QWERTZ German Black
SKU
88884137
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Inter-Tech 88884137, Full-size (100%), Wired, USB, QWERTZ, Black, Mouse included
| SKU | 88884137 |
|---|---|
| EAN | 4260455649636 |
| Manufacturer | Inter-Tech |
| Availability | Out of Stock |
Inter-Tech 88884137. Keyboard form factor: Full-size (100%), Connectivity technology: Wired, Device interface: USB, Keyboard layout: QWERTZ, Keyboard number of keys: 105, Recommended usage: Home/Office. Product colour: Black. Mouse included
| Keyboard | |
|---|---|
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Recommended usage | Home/Office |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard number of keys | 105 |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | German |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Keyboard keys operating life | 5000000 million characters |
| Ports & interfaces | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wired |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Power | |
| Power source type | Battery, USB |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Mouse | |
|---|---|
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Mouse included | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 60 °C |
| Weight & dimensions | |
| Mouse weight | 60 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 61 x 118 x 36 mm |
| Keyboard weight | 380 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 152 x 441 x 24 mm |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Connectivity technology | Wired |