We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXNG-AC01 power adapter/inverter Indoor 10 W Black
SKU
MBXNG-AC01
Login for pricing
In Stock:
6 available
Power Adapter 10W 5V 2A Plug: 5.5*1.7mm *9.5mm length, EU Wall
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Power supply type | Indoor |
|---|---|
| SKU | MBXNG-AC01 |
| EAN | 5704174224402 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Output power | 10 W |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 2 A |
| Power supply type | Indoor |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Output power | 10 W |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 2 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Width | 80 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 50 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXNG-AC01 power adapter/inv...
Login for pricing
|
Hot Product
2-Power Car-Air DC Adapter 19V
Login for pricing
|
Bestseller
2-Power AC Adapter 19.5V 40W inc. main...
Login for pricing
|
Recommended
2-Power 2P-VGP-AC19V71 power adapter/i...
Login for pricing
|
Popular
2-Power 2P-VGP-AC19V67 power adapter/i...
Login for pricing
|
2-Power 2P-SVT1313Z9E power adapter/in...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXNG-AC01
|
CAC0716A
|
CAA0733G
|
2P-VGP-AC19V71
|
2P-VGP-AC19V67
|
2P-SVT1313Z9E
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
2-Power
|
2-Power
|
2-Power
|
2-Power
|
2-Power
|
| Power supply type |
indoor
|
auto
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
N/A
|
| Purpose |
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
N/A
|


