We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts ML12833 projector lamp 250 W
SKU
ML12833
Login for pricing
In Stock:
18 available
Projector Lamp for NEC 4000hours, 250Watt, Original Lamp for P554U, P554W & P603X
| Brand compatibility | NEC |
|---|---|
| SKU | ML12833 |
| EAN | 5704174242833 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 250 W |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Features | |
| OEM code | 100014748 |
| Brand compatibility | NEC |
| Bulb power | 250 W |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Compatibility | P554U, P554W, P603X |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 120 mm |
| Depth | 120 mm |
| Weight | 150 g |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 250 g |
| Technical details | |
| Brand compatibility | NEC |
| Compatibility | P554U, P554W, P603X |
| OEM code | 100014748 |
| Packaging data | |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 250 g |
You may also be interested in
| Product |
New
CoreParts ML12833 projector lamp 250 W
Login for pricing
|
Popular
BenQ 5J.J9V05.001 projector lamp
Login for pricing
|
BenQ 5J.JG705.A01 projector lamp
Login for pricing
|
Recommended
BTI Lamp for HITACHI CP-EW301N OEM: DT...
Login for pricing
|
Bestseller
Epson ELPLP95
Login for pricing
|
Hot Product
Epson Lamp - ELPLP87
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML12833
|
5J.J9V05.001
|
5J.JG705.A01
|
DT01481-BTI
|
ELPLP95 / V13H010L95
|
ELPLP87 / V13H010L87
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Benq
|
Benq
|
BTI
|
Epson
|
Epson
|
| Brand compatibility |
NEC
|
Benq
|
Benq
|
Hitachi
|
Epson
|
Epson
|





