We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MMUSB-UNI-ADAPTER USB flash drive White
SKU
MMUSB-UNI-ADAPTER
Login for pricing
In Stock:
99 available
Universal USB Adapter Lightning/Micro USB/Type-C Support upto 128 GB SD Card
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 24 months Warranty
| Product colour | White |
|---|---|
| SKU | MMUSB-UNI-ADAPTER |
| EAN | 5704174199809 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
In CoreParts you will find a range of our Flash Memory, that match the performance of your original Flash memory with different sizes, shape, speeds and capacities, for Consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers. We also offer customized logo print solutions and gift box options.
| Design | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Width | 145 mm |
| Weight | 20 g |
| Height | 30 mm |
| Depth | 80 mm |
| Package depth | 97 mm |
| Package width | 151 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package weight | 30 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 97 mm |
| Package width | 151 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package weight | 30 g |
| Technical details | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MMUSB-UNI-ADAPTER USB flash...
Login for pricing
|
Hot Product
SanDisk Cruzer Blade USB flash drive 6...
Login for pricing
|
Bestseller
SanDisk Cruzer Blade USB flash drive 3...
Login for pricing
|
Recommended
SanDisk Cruzer Glide USB flash drive 3...
Login for pricing
|
New
SanDisk Cruzer Glide USB flash drive 6...
Login for pricing
|
Popular
SanDisk Cruzer Blade USB flash drive 1...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MMUSB-UNI-ADAPTER
|
SDCZ50-064G-B35
|
SDCZ50-032G-B35
|
SDCZ60-032G-B35
|
SDCZ60-064G-B35
|
SDCZ50-016G-B35
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Sandisk
|
Sandisk
|
Sandisk
|
Sandisk
|
Sandisk
|
| Form factor |
N/A
|
capless
|
capless
|
slide
|
slide
|
capless
|
| Product colour |
White
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Device interface |
N/A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
| USB version |
N/A
|
2.0
|
2.0
|
2.0
|
2.0
|
2.0
|
| Capacity |
N/A
|
64GB to 100GB
|
32GB to 50GB
|
32GB to 50GB
|
64GB to 100GB
|
16GB to 25GB
|




