We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MSPA7061 mobile device charger White Indoor
SKU
MSPA7061
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | MSPA7061 |
| EAN | 5712505565629 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offers a range of covers, that’s compatible with all major brands for smart devices. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Compatibility | Apple |
| Certification | CE |
| Design | |
| Product colour | White |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Compatibility | Apple |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 54 mm |
| Depth | 53 mm |
| Height | 51 mm |
| Weight | 30 g |
| Package width | 54 mm |
| Package depth | 53 mm |
| Package height | 51 mm |
| Package weight | 36 g |
| Packaging data | |
| Included power plug types | UK |
| Package width | 54 mm |
| Package depth | 53 mm |
| Package height | 51 mm |
| Package weight | 36 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Included power plug types | UK |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Other features | |
| Compatibility | Apple |
You may also be interested in
| Product |
New
CoreParts MSPA7061 mobile device charg...
Login for pricing
|
Popular
2-Power BTC0400A mobile device charger
Login for pricing
|
Bestseller
Lindy 18W USB Type A Charger
Login for pricing
|
Recommended
Juice JUI-MAINS-TYPEC-2.4A-ECO Smartph...
Login for pricing
|
2-Power 2PWC12W01-EU mobile device cha...
Login for pricing
|
Hot Product
Cables Direct USB-CHR21A mobile device...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSPA7061
|
BTC0400A
|
73415
|
JUIMAINSTC2.4AECO
|
2PWC12W01-EU
|
USB-CHR21A
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
2-Power
|
Lindy
|
Juice
|
2-Power
|
Cables Direct
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
N/A
|
Indoor
|





