We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 Copenhagen mobile phone case 17.3 cm (6.8") Folio Black
SKU
COSUGTBL6439
- Handmade from durable long-lasting full-grain leather
| Maximum screen size | 6.8 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Leather |
| Product colour | Black |
| SKU | COSUGTBL6439 |
| EAN | 5711428064394 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
With the elegant and impact-protective Copenhagen wallet case, you will always have your phone and wallet with you. It's handcrafted from full-grain leather that develops a beautiful patina with use and features a foldable back for hands-free horizontal video watching. Protect your phone with this handcrafted slim and feature-rich case.
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Leather |
| Technical details | |
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
dbramante1928 Copenhagen mobile phone...
Login for pricing
|
Belkin SheerForce mobile phone case 15...
Login for pricing
|
Bestseller
Mobilis 052057 mobile phone case 15.2...
Login for pricing
|
Popular
Apple iPhone 15 Plus Silicone Case wit...
Login for pricing
|
Hot Product
Apple iPhone 15 Plus Case with MagSafe...
Login for pricing
|
New
Samsung EF-OA256TBEGWW mobile phone ca...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
COSUGTBL6439
|
MSA005BTCL
|
052057
|
MT103ZM/A
|
MT213ZM/A
|
EF-OA256TBEGWW
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Belkin
|
Mobilis
|
Apple
|
Apple
|
Samsung
|
| Material |
Leather
|
N/A
|
N/A
|
Silicone
|
Polycarbonate (PC)
|
N/A
|
| Product colour |
Black
|
Transparent
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Zebra
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
| Case type |
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





