We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 Greenland - Galaxy S23 FE - Clear
SKU
GLSFCL006065
| Maximum screen size | 6.4 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Recycled plastic |
| Product colour | Transparent |
| SKU | GLSFCL006065 |
| EAN | 5711428060655 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Keep our oceans clear of plastic with this soft snap-on phone case made from 100% recycled and recyclable plastic. With Greenland Clear's eco-friendly, impact protective and completely see-through material, you can show off your phone with peace of mind.
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Recycled plastic |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Recycled plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S23 FE |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Recycled plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S23 FE |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant |
| Easy to apply | Yes |
| Closure type | Not applicable |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
dbramante1928 Greenland - Galaxy S23 F...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox Strada Via Series for Apple i...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox Symmetry Series for Apple iPh...
Login for pricing
|
OtterBox Symmetry Clear Series for App...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox Symmetry Series for Apple iPh...
Login for pricing
|
Popular
PanzerGlass ® ClearCase iPhone 8 | 7 |...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GLSFCL006065
|
77-61672
|
77-62794
|
77-62820
|
77-55769
|
0227
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
PANZERGLASS
|
| Material |
Recycled plastic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product colour |
Transparent
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Cover case
|
Flip case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





