We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 Lynge MagSafe - iPhone 16 - Black
SKU
LM61GTBL6304
- Handmade from durable long-lasting full-grain leather.
| Maximum screen size | 6.1 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Leather |
| Product colour | Black |
| SKU | LM61GTBL6304 |
| EAN | 5711428063045 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Experience the perfect combination of protection, elegance, functionality, and versatility with the Lynge MagSafe 2-in-1 wallet case. Featuring a built-in MagSafe magnet and a detachable snap-on inner case, this innovative accessory offers the convenience of a fully MagSafe-compatible wallet folio case or the sleekness of an ultra-slim modern leather case. Handcrafted from upcycled full-grain leather, each Lynge case develops a beautiful patina over time, adding to its unique charm.
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Leather |
| Closure type | Magnetic closure |
| Technical details | |
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 16 |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Closure type | Magnetic closure |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 16 |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Scratch resistant |
| MagSafe compatible | Yes |
| Closure type | Magnetic closure |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Wireless charging | Yes |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
dbramante1928 Lynge MagSafe - iPhone 1...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox Frē Series for iPhone 15, Black
Login for pricing
|
Popular
Apple iPhone 15 Pro Max Silicone Case...
Login for pricing
|
Apple iPhone 15 Plus Silicone Case wit...
Login for pricing
|
Hot Product
Apple iPhone 15 Pro Case with MagSafe...
Login for pricing
|
Recommended
Apple iPhone 15 Plus Case with MagSafe...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LM61GTBL6304
|
77-93438
|
MT1M3ZM/A
|
MT103ZM/A
|
MT223ZM/A
|
MT213ZM/A
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
OtterBox
|
Apple
|
Apple
|
Apple
|
Apple
|
| Material |
Leather
|
Plastic
|
Silicone
|
Silicone
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





