We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 Oslo mobile phone case 16.8 cm (6.6") Wallet case Black
SKU
OS34GTBL1803
| Maximum screen size | 6.6 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Vegan leather |
| Product colour | Black |
| SKU | OS34GTBL1803 |
| EAN | 5711428018038 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Oslo is an impact protective flip wallet case made from vegan leather that looks and feels just like real leather. Unlike many other vegan leather products, this case is made with recycled plastic materials and is 100% recyclable. With its foldable back, you can enjoy hands-free horizontal video watching.
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Vegan leather |
| Technical details | |
| Case type | Wallet case |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Vegan leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A34 |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Protection features | Impact resistant |
| Features | |
| Case type | Wallet case |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Wireless charging | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Vegan leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A34 |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Protection features | Impact resistant |
| Recycled materials used for making | Recycled plastic |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Wireless charging | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Popular
dbramante1928 Oslo mobile phone case 1...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
Login for pricing
|
OtterBox Symmetry Series for Apple iPh...
Login for pricing
|
OtterBox Symmetry Clear Series for App...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox Symmetry Series for Apple iPh...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
OS34GTBL1803
|
77-56603
|
77-62794
|
77-62820
|
77-55769
|
77-54088
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
| Material |
Vegan leather
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Silicone
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Wallet case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





