We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Rotate USB 2.0 32GB USB flash drive USB Type-A Black
SKU
108029
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Removable media that can be rewritten and deleted as often as you like, for expanding capacity With pivot mechanism ,suitable for devices with a USB interface With eyelet for e.g. putting on a set of keys Operating system: Windows ME/2000/XP/Vista/7/8 and
| SKU | 108029 |
|---|---|
| EAN | 4047443161215 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 32 GB |
| Form factor | Swivel |
| Performance | |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 2.0 |
| Capacity | 32 GB |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Form factor | Swivel |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Weight & dimensions | |
| Width | 66 mm |
| Height | 18 mm |
| Depth | 8 mm |
| Technical details | |
| USB version | 2.0 |
| Product colour | Black |
| Housing material | Metal, Plastic |
You may also be interested in
| Product |
Hama Rotate USB 2.0 32GB USB flash dri...
Login for pricing
|
New
ADATA DashDrive UV128 32GB USB flash d...
Login for pricing
|
Recommended
ADATA 32GB C906 USB flash drive USB Ty...
Login for pricing
|
Popular
Team Group C141 USB flash drive 32 GB...
Login for pricing
|
Hot Product
Kingston Technology DataTraveler 64GB...
Login for pricing
|
Bestseller
Kingston Technology DataTraveler Exodi...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
108029
|
AUV128-32G-RBE
|
AC906-32G-RBK
|
TC14132GY01
|
DT70/64GB
|
DTX/64GB
|
| Manufacturer |
Hama
|
ADATA
|
ADATA
|
Team Group
|
Kingston Technology
|
Kingston Technology
|
| Form factor |
swivel
|
slide
|
cap
|
slide
|
cap
|
cap
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
| Device interface |
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-C
|
USB Type-A
|
| USB version |
2.0
|
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
2.0
|
2.0
|
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
| Capacity |
32GB to 50GB
|
32GB to 50GB
|
32GB to 50GB
|
N/A
|
64GB to 100GB
|
64GB to 100GB
|





