PX65A00000000300
Login for pricing
In Stock: 1 available
300DPI, 225mm/s, Ethernet, RS232, USB, 256/512 MB, LCD
More Information
Print technology Thermal transfer
Connectivity technology Wired
SKU PX65A00000000300
EAN 5715063350317
Manufacturer Honeywell
Availability In Stock
Print quality
Maximum resolution300 x 300 DPI
Maximum printing width16.7 cm
Printing
Print speed225 mm/sec
Maximum printing width16.7 cm
Number of printable dots11.8 dot
Display
DisplayLCD
Network
Wi-FiNo
Ethernet LANYes
Memory
Internal memory256 MB
Flash memory512 MB
Paper handling
Maximum roll diameter21.3 cm
Core diameter7.62 cm
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity2
RS-232 ports1
Connectivity technologyWired
BluetoothNo
Wi-FiNo
Ethernet LANYes
USB portYes
Performance
Built-in barcodes1D, 2D
Internal memory256 MB
Flash memory512 MB
Design
DisplayLCD
Product colourBlack
Built-in displayYes
Power
Power consumption (standby)5 W
Technical details
Product colourBlack
Built-in barcodes1D, 2D
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 70 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)5 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 90%
Weight & dimensions
Width335 mm
Depth482 mm
Height238 mm
Weight12.6 kg
You may also be interested in
Compare Products
Product Honeywell PX65A label printer Thermal transfer 300 x 300 DPI 225 mm/sec Wired Ethernet LAN Honeywell PX65A label printer Thermal... Login for pricing
Zebra ZT610 label printer Thermal transfer 300 x 300 DPI 300 mm/sec Wired & Wireless Ethernet LAN Bluetooth
Bestseller
Zebra ZT610 label printer Thermal tran... Login for pricing
Hot Product
Zebra ZT510 label printer Thermal transfer 300 x 300 DPI 305 mm/sec Ethernet LAN Bluetooth Zebra ZT510 label printer Thermal tran... Login for pricing
Out of stock