We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 516810-003-RFB internal hard drive 3.5" 600 GB SAS
SKU
516810-003-REF
| SKU | 516810-003-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 516810-003-RFB internal hard drive...
Login for pricing
|
Lenovo 1.2TB 2.5" 10K 12GBPS SAS...
Login for pricing
|
Hot Product
DELL 400-AJPP internal hard drive 600...
Login for pricing
|
Bestseller
Seagate Barracuda ST5000LM000 internal...
Login for pricing
|
Recommended
Seagate Barracuda 2.5" internal h...
Login for pricing
|
Popular
Seagate Barracuda ST4000LM024 internal...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
516810-003-REF
|
00WG700
|
400-AJPP
|
ST5000LM000
|
ST500LM030
|
ST4000LM024
|
| Manufacturer |
HP
|
Lenovo
|
DELL
|
Seagate
|
Seagate
|
Seagate
|
| HDD capacity |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
over 2.5 TB
|
| HDD speed |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
| HDD size |
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
N/A
|
Notebook
|




