HP W1390A/139A Toner cartridge, 1.5K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet M 332/e
SKU
W1390A
Login for pricing
In Stock: 21 available
139A Black Original LaserJet Toner Cartridge
  • Original HP 139A toner supplies deliver legendary HP print quality.
  • HP 139 toner reload kits work with: HP LaserJet Pro 3001/3002/3003/3004, 3101/3102/3103/3104
  • (~1,500) pages
  • Depend on Original HP 139 toner supplies designed specifically for your HP printer.
  • LaserJet Toner Cartridge; Recycling guide; Setup guide; Warranty flyer
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 1500.00
Colour black
SKU W1390A
EAN 0194850740947
Manufacturer HP
Availability In Stock
Product Family LaserJet
PDF URLs View PDF
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Clear, sharp black text and rich halftones
Represent your business ideas with top-quality prints, and make your work stand out from the rest.
Features
Supply typeSingle pack
TypeOriginal
Black toner page yield1500 pages
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursBlack
Country of originJapan
UNSPSC-code44103103
Pallet weight (imperial)184.2 kg (406 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)998.2 x 1231.9 x 1097.3 mm (39.3 x 48.5 x 43.2")
Layers per pallet8 pc(s)
Master (outer) cases per pallet216 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)0 - 35 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width275 mm
Depth80 mm
Height85 mm
Package depth109 mm
Package weight760 g
Weight500 g
Package width364 mm
Package typeBox
Package height136 mm
Products per pallet216 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)999 x 1232 x 1098 mm
Print quality
Packaging data
Package depth109 mm
Package weight760 g
Package width364 mm
Package typeBox
Package height136 mm
Technical details
TypeOriginal
Country of originJapan
UNSPSC-code44103103
Layers per pallet8 pc(s)
Box contentsLaserJet Toner Cartridge; Recycling guide; Setup guide; Warranty flyer
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)194850740947
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)194850740947
Other features
Logistics data
Pallet gross weight185 kg
Master (outer) cases per pallet layer27 pc(s)
Products per master (outer) case1 pc(s)
Products per pallet216 pc(s)