HP W2193A/219A Toner cartridge magenta, 1.2K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ Pro 3202/e
SKU
W2193A
Login for pricing
In Stock: 210 available
219A Magenta Original LaserJet Toner Cartridge
  • HP 219 toner cartridge works with: HP LaserJet Pro 3201-3204, 3288, 3302
  • (~1,200) pages
  • HP Toner Cartridge
More Information
Printing colours Magenta
Brand compatibility HP
Capacity 1200.00
Colour magenta
SKU W2193A
EAN 0195161016325
Manufacturer HP
Availability In Stock
Product Videos View Video
TypeOriginal
Colour toner cartridges quantity1
Black toner page yield0 pages
Colour toner page yield1200 pages
CompatibilityHP 219 toner cartridge works with: HP LaserJet Pro 3201-3204, 3288, 3302
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursMagenta
Country of originJapan
Pallet size (EU)1100 x 790 x 1148 mm
UNSPSC-code44103103
Pallet weight (imperial)239 kg (527 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1099.8 x 985.5 x 1254.8 mm (43.3 x 38.8 x 49.4")
Layers per pallet10 pc(s)
Master (outer) cases per pallet300 pc(s)
Products per pallet (EU)216 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 95%
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Weight & dimensions
Width363 mm
Depth96 mm
Height111 mm
Package depth96 mm
Package weight730 g
Weight520 g
Package width363 mm
Package height111 mm
Products per pallet300 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1100 x 986 x 1254 mm
Packaging data
Package depth96 mm
Package weight730 g
Package width363 mm
Package height111 mm
Technical details
TypeOriginal
Country of originJapan
UNSPSC-code44103103
Layers per pallet10 pc(s)
Box contentsHP Toner Cartridge
Master (outer) cases per pallet layer (EU)24 pc(s)
HP GTIN (EAN/UPC)195161016325
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)195161016325
Other features
Logistics data
Pallet gross weight240 kg
Master (outer) cases per pallet layer30 pc(s)
Pallet weight (EU)178 kg
Products per pallet300 pc(s)