We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 600GB SAS MSA internal hard drive 10000 RPM 2.5"
SKU
787646-001
| SKU | 787646-001 |
|---|---|
| EAN | 5712505538760 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
600GB SAS MSA hard drive - 10,000 RPM, 2.5-inch small form factor (SFF), 12 Gb/s interface, enterprise drive
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HPE 600GB SAS MSA internal hard drive...
Login for pricing
|
Lenovo 1.2TB 2.5" 10K 12GBPS SAS...
Login for pricing
|
Bestseller
Seagate Barracuda ST5000LM000 internal...
Login for pricing
|
Popular
Seagate Barracuda ST4000LM024 internal...
Login for pricing
|
DELL 400-AJRF internal hard drive 600...
Login for pricing
|
Hot Product
DELL 400-AJQB internal hard drive 600...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
787646-001
|
00WG700
|
ST5000LM000
|
ST4000LM024
|
400-AJRF
|
400-AJQB
|
| Manufacturer |
HPE
|
Lenovo
|
Seagate
|
Seagate
|
DELL
|
DELL
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
15000RPM and more
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Disk array
|
Server/workstation
|
N/A
|
Notebook
|
Server/workstation
|
N/A
|




