We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 765466-B21-RFB internal hard drive 2 TB 7200 RPM 2.5" SAS
SKU
765466-B21-RFB
| SKU | 765466-B21-RFB |
|---|---|
| EAN | 5712505707425 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
We are in a multi-year journey to turn HP around, and we have put in place a plan to restore HP to growth. We know where we need to go, and we're making progress.
We continue to drive product innovation in our core markets, with a focus on cloud, security, and big data.
We see big opportunities ahead, and we are well positioned to take advantage of these opportunities with our remarkable set of assets and strengths. We have the people, the plan, and the foundation in place to help us succeed on the next phase of the journey.
We continue to drive product innovation in our core markets, with a focus on cloud, security, and big data.
We see big opportunities ahead, and we are well positioned to take advantage of these opportunities with our remarkable set of assets and strengths. We have the people, the plan, and the foundation in place to help us succeed on the next phase of the journey.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE 765466-B21-RFB internal hard drive...
Login for pricing
|
Popular
DELL 400-AJPH internal hard drive 600...
Login for pricing
|
Bestseller
DELL 400-AJPP internal hard drive 600...
Login for pricing
|
DELL 400-AJRR internal hard drive 300...
Login for pricing
|
Recommended
Seagate Barracuda 2.5" internal h...
Login for pricing
|
DELL 400-AJRF internal hard drive 600...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
765466-B21-RFB
|
400-AJPH
|
400-AJPP
|
400-AJRR
|
ST500LM030
|
400-AJRF
|
| Manufacturer |
HPE
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Seagate
|
DELL
|
| HDD capacity |
≈ 2 TB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| Interface |
SAS
|
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
HDD
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
N/A
|
15000RPM and more
|
5400RPM to 5900RPM
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|




