We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 900GB SAS 12G Enterprise 15K SFF (2.5in) RW 3yr Wty Digitally Signed Firmware HDD
SKU
R0Z01A
Login for pricing
In Stock:
164 available
900GB SAS 12G Enterprise 15K SFF (2.5in) Digitally Signed Firmware HDD
| Component for | PC |
|---|---|
| SKU | R0Z01A |
| EAN | 5715063859247 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
HPE 900GB SAS 12G Enterprise 15K SFF (2.5in) Digitally Signed Firmware HDD
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | PC |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | PC |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 192 mm |
| Weight | 910 g |
| Height | 95.3 mm |
| Depth | 241.3 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE 900GB SAS 12G Enterprise 15K SFF (...
Login for pricing
|
Popular
DELL W6Y7N internal hard drive 8 TB 72...
Login for pricing
|
HPE 600GB 12G SAS 15K rpm LFF (3.5-inc...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 10TB 3.5" SATA III internal h...
Login for pricing
|
New
HPE 6TB SAS 12G Business Critical 7.2K...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE 870795-001 internal hard drive 900...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R0Z01A
|
400-AMRW
|
737396-B21
|
857648-B21
|
861754-B21
|
870795-001
|
| Manufacturer |
HPE
|
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| HDD capacity |
≈ 750 GB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 750 GB
|
| Interface |
SAS
|
SAS
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
HDD
|
HDD
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
PC
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|




