We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP56 3m Direct Attach Copper Cable
SKU
R0M47A
Login for pricing
In Stock:
23 available
Aruba Networking 50G SFP56 to SFP56 3m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| SKU | R0M47A |
| EAN | 0190017326900 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP56 |
| Connector 2 | SFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 180 g |
| Cable length | 3 m |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP56 |
| Connector 2 | SFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP5...
Login for pricing
|
Bestseller
Cisco StackWise-480, 3m InfiniBand/fib...
Login for pricing
|
Recommended
Cisco QSFP-H40G-AOC2M= InfiniBand/fibr...
Login for pricing
|
Popular
HPE C-series 16 Gb Fibre Channel SW SF...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE 25Gb SFP28 to SFP28 5m Direct Atta...
Login for pricing
|
HPE Networking X240 25G SFP28 to SFP28...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R0M47A
|
STACK-T1-3M=
|
QSFP-H40G-AOC2M=
|
C8S72A
|
844480-B21
|
JL295A
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Interface type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SFP+
|
N/A
|
N/A
|
| Cable type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
DAC
|
N/A
|
| SFP transceiver type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Fiber optic
|
N/A
|
N/A
|
| Maximum data transfer rate |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
16000 Mbit/s
|
N/A
|
N/A
|





