We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking USB-A reversible to USB-C PC-to-Switch 3m Cable
SKU
R9J32A
Login for pricing
In Stock:
8 available
Aruba Networking USB-A reversible to USB-C PC-to-Switch 3m Cable
| Connector 2 | USB C |
|---|---|
| Connector 1 | USB A |
| SKU | R9J32A |
| EAN | 0190017578736 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Weight & dimensions | |
| Width | 99 mm |
| Depth | 99 mm |
| Height | 13 mm |
| Weight | 199.6 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HPE Aruba Networking USB-A reversible...
Login for pricing
|
Popular
Lindy 30m Cat.6A S/FTP LSZH Network Ca...
Login for pricing
|
Hot Product
Lindy 20m Cat.6A S/FTP LSZH Network Ca...
Login for pricing
|
Axis 5502-731 networking cable Black 5...
Login for pricing
|
New
Kramer Electronics C-UNIKAT-328 networ...
Login for pricing
|
Bestseller
Ubiquiti U-CABLE-PATCH-RJ45-50 network...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R9J32A
|
45360
|
45359
|
5502-731
|
C-UNIKAT-328
|
U-CABLE-PATCH-RJ45-50
|
| Manufacturer |
HPE
|
Lindy
|
Lindy
|
Axis
|
Kramer Electronics
|
Ubiquiti
|
| Cable standard |
N/A
|
Cat6a
|
Cat6a
|
Cat6
|
Cat6a
|
Cat6
|
| Cable shielding |
N/A
|
S/FTP (S-STP)
|
S/FTP (S-STP)
|
N/A
|
U/FTP (STP)
|
N/A
|
| Cable length |
N/A
|
15m and more
|
15m and more
|
5m to 10m
|
15m and more
|
0m to 1m
|
| Connector 1 |
USB Type-A
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
| Connector 2 |
N/A
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|




