We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking X372 54VDC 1600W 110-240VAC Power Supply
SKU
JL670A
| Total power | 1600 W |
|---|---|
| SKU | JL670A |
| EAN | 0190017339696 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Cooling | |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 1600 W |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Cooling type | Active |
| Weight & dimensions | |
| Width | 41 mm |
| Depth | 84 mm |
| Height | 226 mm |
| Weight | 997.9 g |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking X372 54VDC 1600W...
Login for pricing
|
Popular
TOA VX2000DS power supply unit 240 W B...
Login for pricing
|
Recommended
NETGEAR APS1000W power supply unit 100...
Login for pricing
|
Bestseller
Cisco 715W AC 80+ PLATINUM CONFIG 1 P/...
Login for pricing
|
ASUS ROG -THOR-1600T3-GAMING power sup...
Login for pricing
|
Hot Product
ASUS ROG -THOR-1200P3-GAMING power sup...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL670A
|
VX-2000DS
|
APS1000W-100NES
|
PWR-C1-715WAC-P=
|
90YE00V1-B0NA00
|
90YE00V2-B0NA00
|
| Manufacturer |
HPE
|
TOA
|
Netgear
|
Cisco
|
ASUS
|
ASUS
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
ATX
|
ATX
|
| Purpose |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
PC
|
PC
|





