We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE EVA M6412A 300GB 15K Fibre Channel Hard Disk Drive internal hard drive 15000 RPM 3.5"
SKU
AG690A-RFB
Login for pricing
In Stock:
14 available
EVA M6412A 300GB 15K Fibre Channel Hard Disk Drive, Refurbished
| SKU | AG690A-RFB |
|---|---|
| EAN | 5712505399453 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Fibre Channel |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | Fibre Channel |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.36 kg |
| Other features | |
| Interface | Fibre Channel |
You may also be interested in
| Product |
HPE EVA M6412A 300GB 15K Fibre Channel...
Login for pricing
|
IBM 43X0808 internal hard drive 300 GB...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 450GB 6G SAS 10K rpm SFF (2.5-inch...
Login for pricing
|
Popular
HPE 652597-B21-RFB internal hard drive...
Login for pricing
|
Bestseller
CoreParts MUXMS-00041 internal hard dr...
Login for pricing
|
Hot Product
CoreParts MUXMS-00043 internal hard dr...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AG690A-RFB
|
43X0808
|
652572-B21-RFB
|
652597-B21-RFB
|
MUXMS-00041
|
MUXMS-00043
|
| Manufacturer |
HPE
|
IBM
|
HPE
|
HPE
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
under 80 G
|
under 80 G
|
under 80 G
|
| Interface |
Fibre Channel
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
15000RPM and more
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Notebook
|
Notebook
|




