We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE J9F47A internal hard drive 900 GB 10000 RPM 2.5" SAS
SKU
J9F47A-RFB
Login for pricing
In Stock:
100 available
MSA 900GB 12G SAS 10K (2.5 in) Dual-Port Enterprise hard drive, Refurbished
| SKU | J9F47A-RFB |
|---|---|
| EAN | 5715063881644 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
HP MSA 900GB 10K 12G 2.5" SAS Hard Drive
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | No |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Compatible products | MSA 2040 SAN Storage |
| Features | |
| Type | HDD |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | No |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Compatible products | MSA 2040 SAN Storage |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Hot-swap | No |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Compatible products | MSA 2040 SAN Storage |
You may also be interested in
| Product |
HPE J9F47A internal hard drive 900 GB...
Login for pricing
|
Popular
HPE 508010-001 internal hard drive 2.0...
Login for pricing
|
Bestseller
Seagate SkyHawk internal hard drive 1...
Login for pricing
|
Hot Product
Western Digital Blue internal hard dri...
Login for pricing
|
Recommended
Lenovo 4XB0K12270 internal hard drive...
Login for pricing
|
HPE 737394-B21-RFB internal hard drive...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
J9F47A-RFB
|
508010-001
|
ST1000VX013
|
WD5000AZLX
|
4XB0K12270
|
737394-B21-RFB
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
Seagate
|
Western Digital
|
Lenovo
|
HPE
|
| HDD capacity |
≈ 750 GB
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
PC
|
PC
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





