We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE MSA 11.5TB SAS 12G Read Intensive SFF (2.5in) M2 3-year Warranty 6-pack SSD Bundle
SKU
S2E44A
Login for pricing
In Stock:
5 available
MSA 11.5TB SAS 12G Read Intensive SFF (2.5in) M2 3-year Warranty 6-pack SSD Bundle
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 11500 GB |
| Component for | Disk array |
| Interface | SAS |
| SKU | S2E44A |
| EAN | 0190017694917 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Component for | Disk array |
| HDD capacity | 11.5 TB |
| Compatible products | HPE MSA Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Features | |
| Component for | Disk array |
| Interface | SAS |
| HDD capacity | 11.5 TB |
| Compatible products | HPE MSA Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Compatible products | HPE MSA Platforms, see QuickSpecs for more information |
You may also be interested in
| Product |
HPE MSA 11.5TB SAS 12G Read Intensive...
Login for pricing
|
HPE MSA 14.4TB SAS 12G Enterprise 10K...
Login for pricing
|
|---|---|---|
| SKU |
S2E44A
|
R0Q67A
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
| HDD capacity |
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
| Interface |
SAS
|
SAS
|
| Type |
N/A
|
HDD
|
| HDD speed |
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
N/A
|
2.5 "
|
| Component for |
Disk array
|
Disk array
|

