We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
IBM 300GB SAS 2.5" 10000RPM internal hard drive 2.5"
SKU
41Y8376
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | 41Y8376 |
| EAN | 5715063393307 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Out of Stock |
- High quality
- Long life
- Easy installation
- Long life
- Easy installation
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
IBM 300GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
Login for pricing
|
Popular
DELL 400-AJPH internal hard drive 600...
Login for pricing
|
DELL 400-AJRR internal hard drive 300...
Login for pricing
|
Hot Product
DELL 400-AJRF internal hard drive 600...
Login for pricing
|
Bestseller
Western Digital Purple internal hard d...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 1000GB SATA 7200rpm 3.5" inte...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
41Y8376
|
400-AJPH
|
400-AJRR
|
400-AJRF
|
WD10PURZ
|
536648-001
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Western Digital
|
HPE
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 1 TB
|
| Interface |
SAS
|
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA
|
| Type |
HDD
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
5400RPM to 5900RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Surveillance system
|
N/A
|




