IPA10.922TU+SC
Login for pricing
In Stock: 248 available
JLC Apple iPad 10.9. 10th gen Turtle Case
  • Easy grip design offers an additional layer of protection
  • Integrated stylus loop in the back of the case
  • Kickstand with 3 different angles allows hands-free access and viewing
More Information
Product main colour Black
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 10.9 "
SKU IPA10.922TU+SC
EAN 5056521477376
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Technical details
Case typeBumper
MaterialThermoplastic polyurethane (TPU)
Maximum screen size27.7 cm (10.9")
Brand compatibilityApple
Compatibility10.9 22
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Features
Case typeBumper
Stand modeYes
Compatibility10.9 22
Built-in batteryNo
Battery
Design
Stand modeYes
You may also be interested in
Compare Products
Product JLC Apple iPad 10.9. 10th gen Turtle Case
Bestseller
JLC Apple iPad 10.9. 10th gen Turtle C... Login for pricing
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bumper Black Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu... Login for pricing
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25.4 cm (10") Flip case
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25.... Login for pricing
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11") Folio Black DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&... Login for pricing
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6") Sleeve case Black, Yellow
Hot Product
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")... Login for pricing