IPA10.922TRPV2
Login for pricing
In Stock: 98 available
JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 Transporter V2 Case
  • High-transparency hard PC back shell
  • Soft TPU back and sides for impact protection
  • Four air-cushioned TPU bumper corners for drop protection
  • Full access to all controls, ports, and Touch ID
  • Strong magnetic front cover for stable viewing and writing
  • Built-in stylus holder with side access hole
  • Auto wake/sleep function helps extend battery life
More Information
Product main colour Black,Transparent
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 10.9 "
SKU IPA10.922TRPV2
EAN 5056521477475
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Technical details
Case typeBumper
MaterialThermoplastic polyurethane (TPU)
Maximum screen size27.7 cm (10.9")
Brand compatibilityApple
Compatibility10.9 22
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Features
Case typeBumper
Stand modeYes
Compatibility10.9 22
Built-in batteryNo
Battery
Design
Stand modeYes
You may also be interested in
Compare Products
Product JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 Transporter V2 Case
Hot Product
JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 Transpor... Login for pricing
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bumper Black Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu... Login for pricing
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black Login for pricing
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25.4 cm (10") Flip case
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25.... Login for pricing
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11") Folio Black DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&... Login for pricing
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6") Sleeve case Black, Yellow
Bestseller
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")... Login for pricing