IPA10.922VE
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Apple iPad 10th 10.9 2022 JLC Veo Case - Black
  • Made from PC material for durability and comprehensive protection
  • Fully functioning Smart Cover supports the iPad's Sleep/Wake feature
  • Tri-fold front cover allows the iPad to stand in two positions for hands-free viewing
More Information
Product main colour Black
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 10.9 "
SKU IPA10.922VE
EAN 5056521477314
Manufacturer JLC
Availability Out of Stock
Technical details
Case typeFlip case
MaterialPolyvinyl chloride (PVC)
Maximum screen size27.7 cm (10.9")
Brand compatibilityApple
Compatibilityipad 10.9 22
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Features
Case typeFlip case
Stand modeYes
Compatibilityipad 10.9 22
Compare Products
Product JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 Veo Case - Black
Hot Product
JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 Veo Case... Login for pricing
Out of stock
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bumper Black Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu... Login for pricing
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black Login for pricing
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25.4 cm (10") Flip case
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25.... Login for pricing
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11") Folio Black DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&... Login for pricing
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6") Sleeve case Black, Yellow
Bestseller
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")... Login for pricing