We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Apple iPad Pro 10.5/ Air 3 Smart Stand Cover with Pencil Holder
SKU
IPAPR10.5/A3SSC+PH
Login for pricing
In Stock:
9 available
Apple JLC iPad Pro 10.5/ Air 3 Smart Stand Cover with Pencil Holder
- One-piece case, made from a soft TPU back shell and soft microfiber lining with PU leather exterior
- Fully functioning Smart Cover supports the iPad's Sleep/wake feature
- Built-in charging pencil holder
- Foldable flip cover can transform the case into a viewing stand and keyboard stand
- Full access to all controls and features with precise cut-outs for the speakers, camera and other
- ports
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 10.5 " |
| SKU | IPAPR10.5/A3SSC+PH |
| EAN | 5056521480604 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
•One-piece case, made from a soft TPU back shell and soft microfiber lining with PU leather exterior.
•Fully functioning Smart Cover supports the iPad's Sleep/wake feature.
•Built-in charging pencil holder
•Foldable flip cover can transform the case into a viewing stand and keyboard stand.
•Full access to all controls and features with precise cut-outs for the speakers, camera and other
•ports
•Fully functioning Smart Cover supports the iPad's Sleep/wake feature.
•Built-in charging pencil holder
•Foldable flip cover can transform the case into a viewing stand and keyboard stand.
•Full access to all controls and features with precise cut-outs for the speakers, camera and other
•ports
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple iPad Pro 10.5/ Air 3 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple iPad Pro 10.5/ Air 3 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
JLC Apple iPad Pro 10.5/ Air 3 Smart S...
Login for pricing
|
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
Hot Product
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Bestseller
Targus Click-In 27.9 cm (11") Fol...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPAPR10.5/A3SSC+PH
|
031014
|
T21-8093
|
T21-8094
|
T21-8098
|
THZ865GL
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Tech21
|
Tech21
|
Tech21
|
Targus
|
| Material |
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Folio case
|
Holster case
|
Bumper case
|
Cover case
|
Flip case
|
Folio case
|





