We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Apple iPad Pro 11 Halcyon Case
SKU
IPAPR11HA
| Product main colour | Transparent |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 11 " |
| SKU | IPAPR11HA |
| EAN | 5056521442671 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
▪Full back and side protection bumper case
▪Made from a hard-clear silicone back with soft silicone raised edges to help protect the screen
▪Precise cut outs allow easy access to all the phones functionalities and ports
▪Durable and anti-scratch material help to protect the phone from accidental damage
▪Made from a hard-clear silicone back with soft silicone raised edges to help protect the screen
▪Precise cut outs allow easy access to all the phones functionalities and ports
▪Durable and anti-scratch material help to protect the phone from accidental damage
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Material | Plastic |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Pro 11 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Transparent |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | No |
| Material | Plastic |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Pro 11 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Transparent |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
JLC Apple iPad Pro 11 Halcyon Case
Login for pricing
|
Popular
Lenovo ZG38C04741 tablet case 20.3 cm...
Login for pricing
|
Urban Factory GST08UF tablet case 26.7...
Login for pricing
|
Bestseller
DICOTA D32002 tablet case 27.7 cm (10....
Login for pricing
|
Targus THZ976GL tablet case 27.9 cm (1...
Login for pricing
|
Hot Product
Hama Fold 17.3 cm (6.8") Folio Bl...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPAPR11HA
|
ZG38C04741
|
GST08UF
|
D32002
|
THZ976GL
|
217168
|
| Manufacturer |
JLC
|
Lenovo
|
Urban Factory
|
Dicota
|
Targus
|
Hama
|
| Material |
Plastic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Polycarbonate (PC)
|
Polyurethane
|
| Product main colour |
Transparent
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Icarus
|
Samsung
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
Amazon
|
| Case type |
Shell case
|
Folio case
|
Folio case
|
Folio case
|
Folio case
|
Folio case
|





