We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Apple iPhone 12 Mini Brushed Silicone - Black
SKU
IPH12MBS
| Maximum screen size | 5.4 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| SKU | IPH12MBS |
| EAN | 5060725443679 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Full back and side protection case with a brushed textured back
Made from premium, flexible and shock absorbent silicone
Super thin and lightweight design with an air cushioned structure that protects the phone from accidental damage
Precise cut-outs allow full access to all functionalities and ports
Side buttons allow optimal responsive operation
Compatible with wireless charging devices
Made from premium, flexible and shock absorbent silicone
Super thin and lightweight design with an air cushioned structure that protects the phone from accidental damage
Precise cut-outs allow full access to all functionalities and ports
Side buttons allow optimal responsive operation
Compatible with wireless charging devices
| Design | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 12 Mini |
| Maximum screen size | 13.7 cm (5.4") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 12 Mini |
| Maximum screen size | 13.7 cm (5.4") |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
JLC Apple iPhone 12 Mini Brushed Silic...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPH12MBS
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Plastic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





