We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Apple iPhone 12 Pro Max Brushed Silicone
SKU
IPH12PRMBS
| Maximum screen size | 6.7 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black,Grey,Navy,Red |
| SKU | IPH12PRMBS |
| EAN | 5056521460026 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
(Image is for representation purposes only – actual product may differ depending on the model)
▪Full back and side protection case with a brushed textured back
▪Made from premium, flexible and shock absorbent silicone
▪Super thin and lightweight design with an air cushioned structure that protects the phone from accidental damage
▪Precise cut-outs allow full access to all functionalities and ports
▪Side buttons allow optimal responsive operation
Available in the following colours:
Black, Navy, Grey, Red
▪Full back and side protection case with a brushed textured back
▪Made from premium, flexible and shock absorbent silicone
▪Super thin and lightweight design with an air cushioned structure that protects the phone from accidental damage
▪Precise cut-outs allow full access to all functionalities and ports
▪Side buttons allow optimal responsive operation
Available in the following colours:
Black, Navy, Grey, Red
| Design | |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black, Grey, Navy, Red |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 12 Pro Max |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black, Grey, Navy, Red |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 12 Pro Max |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
You may also be interested in
| Product |
JLC Apple iPhone 12 Pro Max Brushed Si...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPH12PRMBS
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
N/A
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





