We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Apple iPhone 13 Mini Clear Gel case
SKU
IPH13MCG
| Maximum screen size | 5.4 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Silicone |
| Product colour | Transparent |
| SKU | IPH13MCG |
| EAN | 5056521423458 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
•Full back and side protection case
•Made from a strong, durable, and transparent soft silicone to enhance the design of the phone.
•Ultra-thin and lightweight design
Cut-outs allows full access to all functionalities and ports.
•Nonslip and shock resistant material help to protect the phone from accidental damage and scratches.
•Compatible with wireless charging devices
•Made from a strong, durable, and transparent soft silicone to enhance the design of the phone.
•Ultra-thin and lightweight design
Cut-outs allows full access to all functionalities and ports.
•Nonslip and shock resistant material help to protect the phone from accidental damage and scratches.
•Compatible with wireless charging devices
| Design | |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 13 Mini Clear Gel |
| Maximum screen size | 13.7 cm (5.4") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 13 Mini Clear Gel |
| Maximum screen size | 13.7 cm (5.4") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Easy to apply | Yes |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
JLC Apple iPhone 13 Mini Clear Gel case
Login for pricing
|
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Hot Product
dbramante1928 Bulk - eco-shield - iPho...
Login for pricing
|
New
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 15...
Login for pricing
|
Bestseller
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 15...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPH13MCG
|
RE67CL004189
|
RE67CL004188
|
ESSECL004207
|
RE67CL004234
|
RE61CL004232
|
| Manufacturer |
JLC
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Silicone
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
N/A
|
N/A
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Folio case
|





