We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Apple iPhone SE 2020/2022 & iPhone 6/7/8 Clear Guard Case
SKU
IPH678CLG
Login for pricing
In Stock:
160 available
JLC Apple iPhone SE 2020/2022 & iPhone 6/7/8 Clear Guard Case
| Maximum screen size | 4.7 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Polycarbonate (PC),Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product colour | Transparent |
| SKU | IPH678CLG |
| EAN | 5056521419444 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Perfectly fits your device
Made with PC and TPU
Lightweight and slim design
Scratch-resistant back
Raised edges offer extra protection for screen and camera.
Made with PC and TPU
Lightweight and slim design
Scratch-resistant back
Raised edges offer extra protection for screen and camera.
| Design | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Technical details | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 6/7/8 and iPhone SE 2020 |
| Maximum screen size | 11.9 cm (4.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 6/7/8 and iPhone SE 2020 |
| Maximum screen size | 11.9 cm (4.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Easy to apply | Yes |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
JLC Apple iPhone SE 2020/2022 & iP...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPH678CLG
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Transparent
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





