We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Google Pixel 6 Clear Gel Case
SKU
GOOP6CG
| Maximum screen size | 6.4 " |
|---|---|
| Brand compatibility | |
| Material | Gel |
| Product colour | Transparent |
| SKU | GOOP6CG |
| EAN | 5056521427869 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
•Full back and side protection case
•Made from a strong, durable and transparent soft silicone to enhance the design of the phone
•Ultra-thin and lightweight design
Cut-outs allows full access to all functionalities and ports
•Non slip and shock resistant material help to protect the phone from accidental damage and scratches
•Made from a strong, durable and transparent soft silicone to enhance the design of the phone
•Ultra-thin and lightweight design
Cut-outs allows full access to all functionalities and ports
•Non slip and shock resistant material help to protect the phone from accidental damage and scratches
| Design | |
|---|---|
| Material | Gel |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Gel |
| Brand compatibility | |
| Compatibility | Google Pixel 6 |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Gel |
| Brand compatibility | |
| Compatibility | Google Pixel 6 |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
JLC Google Pixel 6 Clear Gel Case
Login for pricing
|
Recommended
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Hot Product
dbramante1928 Bulk - eco-shield - iPho...
Login for pricing
|
New
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 15...
Login for pricing
|
Bestseller
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 15...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GOOP6CG
|
RE67CL004189
|
RE67CL004188
|
ESSECL004207
|
RE67CL004234
|
RE61CL004232
|
| Manufacturer |
JLC
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Gel
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
N/A
|
N/A
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Google
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Folio case
|





