We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC iPad Mini 6 - Mandarin Case
SKU
IPAMI6MND
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 8.3 " |
| SKU | IPAMI6MND |
| EAN | 5056521452151 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
•Made from high quality silicone material to help protect your device from accidental damage.
•Heavy duty 360 rotating handle/kickstand provides a multi-angle user experience which can be used for hands free viewing.
•Detachable and adjustable shoulder strap allows you to carry your device handsfree.
•Precise cut outs for all ports and functions allows easy access to all the tablets features.
•Heavy duty 360 rotating handle/kickstand provides a multi-angle user experience which can be used for hands free viewing.
•Detachable and adjustable shoulder strap allows you to carry your device handsfree.
•Precise cut outs for all ports and functions allows easy access to all the tablets features.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 21.1 cm (8.3") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | mini 6 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | Yes |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 21.1 cm (8.3") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | mini 6 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
JLC iPad Mini 6 - Mandarin Case
Login for pricing
|
Recommended
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
Hot Product
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Bestseller
Targus Click-In 27.9 cm (11") Fol...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPAMI6MND
|
031014
|
T21-8093
|
T21-8094
|
T21-8098
|
THZ865GL
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Tech21
|
Tech21
|
Tech21
|
Targus
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Holster case
|
Bumper case
|
Cover case
|
Flip case
|
Folio case
|





