We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC iPhone 13 Mini Matte Clear - Black
SKU
IPH13MMC
| Maximum screen size | 5.4 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Polycarbonate (PC),Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product colour | Black |
| SKU | IPH13MMC |
| EAN | 5056521444187 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Full back and reinforced side bumper case
Made from a frosted hard PC back and TPU bumper with air-cushion technology which enhances the phones natural design
Bumper edges help to protect the screen and camera
Precise cut-outs provide full access to ports and functionalities
Side buttons allow optimal responsive operation
Made from a frosted hard PC back and TPU bumper with air-cushion technology which enhances the phones natural design
Bumper edges help to protect the screen and camera
Precise cut-outs provide full access to ports and functionalities
Side buttons allow optimal responsive operation
| Design | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 13 Mini |
| Maximum screen size | 13.7 cm (5.4") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 13 Mini |
| Maximum screen size | 13.7 cm (5.4") |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
JLC iPhone 13 Mini Matte Clear - Black
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPH13MMC
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





