We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Jupiter Case for iphone 12/12 Pro
SKU
IPH12JUP
| Maximum screen size | 6.1 " |
|---|---|
| Material | MDF |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover case |
| SKU | IPH12JUP |
| EAN | 5056521476416 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Compatibility: Designed for iPhone models 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15 Pro Max Plus.
Design: Sleek, slim profile with a hidden card slot and sliding cover.
Material: Durable, high-quality materials offering excellent protection.
Functionality: Easy access to all ports, buttons, and cameras.
Design: Sleek, slim profile with a hidden card slot and sliding cover.
Material: Durable, high-quality materials offering excellent protection.
Functionality: Easy access to all ports, buttons, and cameras.
| Design | |
|---|---|
| Material | MDF |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Material | MDF |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Material | MDF |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
You may also be interested in
| Product |
JLC Jupiter Case for iphone 12/12 Pro
Login for pricing
|
Popular
Hama Crystal Clear mobile phone case 1...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Hot Product
Tech21 EvoLite for Galaxy A02s - Clear
Login for pricing
|
New
Tech21 Evo Lite mobile phone case 16.3...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPH12JUP
|
00177801
|
77-80951
|
77-65304
|
T21-9235
|
T21-9237
|
| Manufacturer |
JLC
|
Hama
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Tech21
|
Tech21
|
| Material |
MDF
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product colour |
Black
|
Transparent
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
Samsung
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





