We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Lenovo M10 3rd Gen Storm
SKU
LENOM103STO
- Made from child friendly quality silicone materials
- Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
- Full access to all ports and functionalities
- Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Maximum screen size | 10.3 " |
| SKU | LENOM103STO |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
•Made from child friendly quality silicone materials
•Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
•Full access to all ports and functionalities
•Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
•Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
•Full access to all ports and functionalities
•Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 26.2 cm (10.3") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | M10 3RD GEN |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | Yes |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 26.2 cm (10.3") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | M10 3RD GEN |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
You may also be interested in
| Product |
JLC Lenovo M10 3rd Gen Storm
Login for pricing
|
Recommended
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Hot Product
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&...
Login for pricing
|
Bestseller
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LENOM103STO
|
031014
|
T21-8093
|
T21-8098
|
D31854
|
TSS994GL
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Tech21
|
Tech21
|
Dicota
|
Targus
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
| Case type |
Shell case
|
Holster case
|
Bumper case
|
Flip case
|
Folio case
|
Sleeve case
|





