We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Lenovo M9 32GB Storm Case
SKU
LENM932GBST
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Maximum screen size | 9 " |
| SKU | LENM932GBST |
| EAN | 5056521476096 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Made from child friendly quality silicone materials
•Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
•Full access to all ports and functionalities
•Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
•Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
•Full access to all ports and functionalities
•Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 22.9 cm (9") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Lenovo M9 32GB S |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | Yes |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 22.9 cm (9") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Lenovo M9 32GB S |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
You may also be interested in
| Product |
JLC Lenovo M9 32GB Storm Case
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Hot Product
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&...
Login for pricing
|
Bestseller
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")...
Login for pricing
|
Recommended
Bouncepad Click Clear Case | Apple iPa...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LENM932GBST
|
T21-8093
|
T21-8098
|
D31854
|
TSS994GL
|
BP/CA/CLK/11/CL
|
| Manufacturer |
JLC
|
Tech21
|
Tech21
|
Dicota
|
Targus
|
BOUNCEPAD
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Plastic
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Bumper case
|
Flip case
|
Folio case
|
Sleeve case
|
Cover case
|





