We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Lenovo Tab K10 Storm Case- Black
SKU
LENTK10STO
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Maximum screen size | 10.3 " |
| SKU | LENTK10STO |
| EAN | 5056521425322 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Made from anti-slip soft TPU silicone material with bumper corners to help protect your tablet from scratches, dust and accidental damage
The textured back design provides extra grip to help prevent accidental drops
Easy to install and uninstall
Full access to all controls and features with precise cut-outs for the speakers, camera and other ports
An integrated kickstand allows handsfree access (for landscape viewing)
The textured back design provides extra grip to help prevent accidental drops
Easy to install and uninstall
Full access to all controls and features with precise cut-outs for the speakers, camera and other ports
An integrated kickstand allows handsfree access (for landscape viewing)
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Material | Silicone, Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 26.2 cm (10.3") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Tab K10 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | Yes |
| Material | Silicone, Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 26.2 cm (10.3") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Tab K10 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
You may also be interested in
| Product |
JLC Lenovo Tab K10 Storm Case- Black
Login for pricing
|
Recommended
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
Hot Product
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Bestseller
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LENTK10STO
|
031014
|
T21-8093
|
T21-8094
|
T21-8098
|
D31854
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Tech21
|
Tech21
|
Tech21
|
Dicota
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Holster case
|
Bumper case
|
Cover case
|
Flip case
|
Folio case
|





