We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Lenovo Tab K11 Plus Storm Case
SKU
LENTK11PLSTO
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Maximum screen size | 6.7 " |
| SKU | LENTK11PLSTO |
| EAN | 5056521477086 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
•Made from child friendly quality silicone materials
•Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
•Full access to all ports and functionalities
•Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
•Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
•Full access to all ports and functionalities
•Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Bumper |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | K11 PLUS |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Bumper |
| Stand mode | Yes |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | K11 PLUS |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
JLC Lenovo Tab K11 Plus Storm Case
Login for pricing
|
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Hot Product
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&...
Login for pricing
|
Bestseller
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LENTK11PLSTO
|
031014
|
T21-8093
|
T21-8098
|
D31854
|
TSS994GL
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Tech21
|
Tech21
|
Dicota
|
Targus
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
| Case type |
Bumper case
|
Holster case
|
Bumper case
|
Flip case
|
Folio case
|
Sleeve case
|





