We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Lenovo Tab M10 FHD Plus Storm - Red
SKU
LENTM10+STO_RD
- Made from child friendly quality silicone materials
- Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
- Full access to all ports and functionalities
- Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
| Product main colour | Red |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Maximum screen size | 10.1 " |
| SKU | LENTM10+STO_RD |
| EAN | 5056521482028 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Made from child friendly quality silicone materials
Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
Full access to all ports and functionalities
Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
Full access to all ports and functionalities
Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Bumper |
| Material | Softshell |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | M10 PLUS |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Red |
| Features | |
| Case type | Bumper |
| Stand mode | Yes |
| Material | Softshell |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | M10 PLUS |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Red |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
You may also be interested in
| Product |
JLC Lenovo Tab M10 FHD Plus Storm - Red
Login for pricing
|
Recommended
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
Hot Product
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Bestseller
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LENTM10+STO_RD
|
031014
|
T21-8093
|
T21-8094
|
T21-8098
|
D31854
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Tech21
|
Tech21
|
Tech21
|
Dicota
|
| Material |
Softshell
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Red
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Bumper case
|
Holster case
|
Bumper case
|
Cover case
|
Flip case
|
Folio case
|





