We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Lenovo Tab M8 H 20D19/M8 FHD 2020 Storm Case- Black LENTM8STO
SKU
LENTM820STO
Login for pricing
In Stock:
20 available
JLC Lenovo Tab M8 H 20D19/M8 FHD 2020 Storm Case- Black LENTM8STO
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Maximum screen size | 8 " |
| SKU | LENTM820STO |
| EAN | 5056521421553 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
•Made from child friendly quality silicone materials
•Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
•Full access to all ports and functionalities
•Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
•Reinforced corners and secure fitting design helps to protect devices from drops and accidental damage
•Full access to all ports and functionalities
•Integrated kickstand allows handsfree viewing for videos and calls
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Lenovo Tab M8 H 20D19/M8 FHD 2020 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | Yes |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Lenovo Tab M8 H 20D19/M8 FHD 2020 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Packaging data | |
| Stylus included | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Stylus included | No |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
JLC Lenovo Tab M8 H 20D19/M8 FHD 2020...
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Hot Product
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&...
Login for pricing
|
Bestseller
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")...
Login for pricing
|
Recommended
Lenovo ZG38C04741 tablet case 20.3 cm...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LENTM820STO
|
T21-8093
|
T21-8098
|
D31854
|
TSS994GL
|
ZG38C04741
|
| Manufacturer |
JLC
|
Tech21
|
Tech21
|
Dicota
|
Targus
|
Lenovo
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
Icarus
|
| Case type |
Shell case
|
Bumper case
|
Flip case
|
Folio case
|
Sleeve case
|
Folio case
|





