We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Lenovo Tab P12 Halcyon Case
SKU
LENTP12HA
| Product main colour | Transparent |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Maximum screen size | 12.7 " |
| SKU | LENTP12HA |
| EAN | 5056521472418 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Full back and side protection bumper case
•Made from a hard-clear silicone back with soft silicone raised edges to help protect the screen
•Precise cut outs allow easy access to all the phones functionalities and ports
•Durable and anti-scratch material help to protect the phone from accidental damage
•Made from a hard-clear silicone back with soft silicone raised edges to help protect the screen
•Precise cut outs allow easy access to all the phones functionalities and ports
•Durable and anti-scratch material help to protect the phone from accidental damage
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 32.3 cm (12.7") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | p12 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Transparent |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Stand mode | No |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 32.3 cm (12.7") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | p12 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Transparent |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
You may also be interested in
| Product |
JLC Lenovo Tab P12 Halcyon Case
Login for pricing
|
Bestseller
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")...
Login for pricing
|
Recommended
Bouncepad Click Clear Case | Apple iPa...
Login for pricing
|
Bouncepad Click Clear Case | Apple iPa...
Login for pricing
|
Bouncepad Click Clear Case | Apple iPa...
Login for pricing
|
Popular
Lenovo ZG38C04741 tablet case 20.3 cm...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LENTP12HA
|
TSS994GL
|
BP/CA/CLK/11/CL
|
BP/CA/CLK/10.2/CL
|
BP/CA/CLK/12.9/CL
|
ZG38C04741
|
| Manufacturer |
JLC
|
Targus
|
BOUNCEPAD
|
BOUNCEPAD
|
BOUNCEPAD
|
Lenovo
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
Plastic
|
Plastic
|
Plastic
|
N/A
|
| Product main colour |
Transparent
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
N/A
|
N/A
|
Icarus
|
| Case type |
Cover case
|
Sleeve case
|
Cover case
|
N/A
|
N/A
|
Folio case
|



